Новини

Узагальнений аналіз пропозицій, які надійшли в ході громадського обговорення питання щодо присвоєння КЗ «Пришибська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Михайлівської районної ради Запорізької області імені Миколи Архиповича Шаламова

 Керуючись ч.5 ст.3 Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам прав власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій»,

постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2012 № 989 «Про затвердження порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань  про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», розглянувши клопотання, що надійшло від  трудового колективу КЗ «Пришибська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Михайлівської районної ради Запорізької області про присвоєння цьому навчальному закладу імені Миколи Архиповича Шаламова (протокол зборів трудового колективу №11,  присутні 40 осіб).  З метою залучення громадськості до вирішення питань місцевого значення, забезпечення реалізації політики відкритості та прозорості Михайлівською районною радою було видано розпорядження від 27.08.2014 №44-р «Про проведення громадського обговорення», яким оголошено про проведення з 03 вересня 2014 року  на території району громадського обговорення питання щодо присвоєння КЗ «Пришибська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Михайлівської районної ради Запорізької області імені       М.А. Шаламова  та затверджено його текст.

 

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення було розміщене на офіційному веб-сайті районної ради (mih-rada.gov.ua) та в районній газеті «Михайлівські новини».

 

В обговоренні взяли участь, як окремі громадяни, так і колективи. Зокрема, мешканка селища Пришиб Олена Чорнобиль двічі висловила свою думку, підкресливши, що М.А.Шаламов «виступав благодійником, як депутат обласної ради, сумлінно виконував свої обов’язки», але, з її слів,  частина населення має думку щодо присвоєння школі ім’я заслуженого вчителя або героя антитерористичної операції, яка зараз проходить в Україні, чи залишити  навчальний заклад без присвоєння імені. І ця думка теж має право на існування.

 

         До організатора громадського обговорення звернувся також колишній начальник залізничної станції Пришиб, нині голова первинної організації ветеранів України в смт. Пришиб Володимир Іванович Колєснік, людина, яка користується авторитетом і повагою не тільки в селищі Пришиб, а і в Михайлівському районі. Він зазначив, що «справи депутата і мецената М.А.Шаламова аж ніяк не можна зводити до банального виконання службових обов’язків, школа носитиме ім’я безперечно достойної і шанованої людини, яка роками покращувала шкільні умови не за паперовим планом заходів, а за велінням серця». І присвоєння навчальному закладу імені М.А.Шаламова – «це щирий порив душі багатьох вдячних батьків, вчителів, представників місцевої влади».

 

         Члени батьківського комітету Пришибської школи теж виступили з підтримкою ініціативи педагогічного колективу про присвоєння КЗ «Пришибська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Михайлівської районної ради Запорізької області імені Миколи Архиповича Шаламова.

 

         В ході громадського обговорення було також розглянуто звернення депутатів Пришибської селищної ради у кількості 20 осіб, які вважають що ім’я М.А.Шаламова невід’ємно пов’язане із селищем Пришиб, завдяки допомозі якого створено «оазис сучасного навчального закладу з комфортом та затишком».

 

         Благодійницька діяльність Миколи Архиповича зосереджувалася не тільки на місцевій школі, багато добрих справ зробив він як для рідного селища так і для району: надав допомогу у підведенні газопроводу та організував підключення газу до житлового масиву РМЗ, виділив кошти на придбання трансформатору, у скрутний для Пришиба час  підтоплення допомагав відкачувати воду з дворів; фінансував встановлення склопакетів в АСЛ, виділив кошти для прокладення водогону по вул. 70-років Радянської влади,  допоміг у придбанні «швидкої допомоги» та дефібрилятора для Михайлівської ЦРЛ; автомобіля для управління соціального захисту населення, 5-ти  велосипедів для терцентру з обслуговування самотніх громадян,  допомагав Тимошівській школі, д/с «Теремок», районній організації ветеранів України, придбав меблі для д/с с. Любимівка, звукопідсилюючу апаратуру для клубу в с.Зразкове, виділяв кошти для ремонту Свято-Казанського Храму та церкви Святого Успіння; завжди допомагав коштами людям, яки опинилися у складних життєвих обставинах.

 

Кожна визначна подія в селищі,  свято в школі, в дитячому садочку ніколи не залишалися без  уваги і суттєвої підтримки Миколи Архиповича, всюди він вкладав частку свого серця, своєї душі.

 

         Тому, ім’я Миколи Архиповича має повне право бути увіковіченим у пам’яті нащадків.

 

         В рамках проведення громадського обговорення з вищевказаного питання 4 листопада 2014 на базі КЗ «Пришибська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Михайлівської районної ради Запорізької області відбулась районна відкрита конференція, участь в якій взяли всі бажаючі. В ході конференції з обговорюваного питання виступили: мешканці селища Пришиб П.Дудін, М.Пивницький, голова первинної організації ветеранів України  смт. Пришиб В. Колєснік, благочинний Михайлівського округу, протоієрей  отець Олег, депутат Пришибської селищної ради А.Гнідий, Любимівський сільський голова, колишній випускник Пришибської школи Д.Сидєльніков, Директор КЗ «Михайлівське ВПУ», депутат обласної ради В.Удовіченко, керівник ФГ «Таврія-Скіф» О.Каліман, - всі вони висловилися у  підтримку рішення про присвоєння КЗ «Пришибська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Михайлівської районної

 

 ради Запорізької області імені Миколи Архиповича Шаламова. Але були і інші думки, так подружжя Олени та Володимира Чорнобиль висловилися проти. У завершення конференції було проведено відкрите голосування. З 202 присутніх проголосували: «за»-199, «проти» - 2, утримався - 1.

 

Таким чином, передбачена Законом України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» та постановою Кабінету Міністрів від 24.10.2012 № 989 «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» процедура організатором громадського обговорення витримана.

 

Пропонується внести  питання «Про присвоєння КЗ «Пришибська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Михайлівської районної ради Запорізької області імені М.А.Шаламова»  на розгляд сесії районної ради.