З Україною в серці

IMG 2402Сьогодні, другого березня, в конференц-залі Михайлівської районної ради відбулася презентація нової книги народного депутата України першого скликання, заслуженого економіста України, члена Національної спілки журналістів України Олександра Білоусенка «З Україною в серці» – збірки публіцистичних статей, присвячених актуальним проблемам національної самоідентифікації народу, пробудженню патріотичних почуттів, боротьбі за вживання української мови у всіх галузях життєдіяльності. Видатний громадський діяч, почесний доктор ЗНУ Олександр Федорович зустрівся із працівниками освіти, культури, бюджетних установ та громадських організацій району. У  щирій розмові йшлося про сучасне та майбутнє українського народу, про місію, покладену на всіх патріотів.
На початку заходу гостя привітав  голова Михайлівської районної ради С.В.Передерій. Який, вітаючи Олександра Білоусенка, зазначив, що це – непересічна подія для Михайлівського району: візит такої відомої неординарної особистості, знайомство громадськості району із важливими етапами його наукового, творчого, громадського життя, які знайшли відбиття в презентованій збірці. Сергій Васильович у своєму виступі наголосив, що Олександр Федорович доклав чимало зусиль у становленні суверенітету України, розвитку державності, також вагома роль О.Ф.Білоусенка  у соціально-економічний розвиток району. Зараз багато часу приділяє впровадженню у життя концепції розвитку української мови в Запорізькій області на 2016-2020 роки.
У своєму виступі Олександр Федорович подякував присутнім за увагу до важливих проблем сучасності та розповів про ідею виникнення цієї книги та її головну мету – зберегти статті, які свого часу були знаковими та сприяли відродженню та розбудові української незалежності.
Олександр Білоусенко особливо відзначив важливість української мови як об’єднуючого та державотворчого фактора та висловив сподівання, що незабаром чиста, красива та багата українська мова лунатиме не лише в навчальних  аудиторіях, але й на побутовому рівні, у спілкуванні.
Також він розповів присутнім на презентації про своє походження, про історію свого роду та закликав не бути байдужими до минулого своєї родини. Адже знання свого коріння – то важлива умова патріотизму.
-Мій вік – не проблема, (а нещодавно йому виповнилося 80 років!) якщо є бажання, живучі в Україні, щось для неї зробити. Бо свідомість громадян доросла для поширення рідної мови в оточуючому середовищі, в просторі, на роботі, в пресі, в культурі, тож ми повинні відповісти на ці виклики продуманою державною політикою, - говорить О. Білоусенко. В цьому руслі його книга – безцінна.
Наприкінці зустрічі її учасники подякували Олександру Білоусенку за його непохитну громадянську позицію, активну діяльність на благо України та за те, що він знайшов час зустрітися зі громадськістю. У свою чергу, почесний гість подякував присутнім за небайдужість та закликав пам’ятати, що саме від нас самих  багато у чому залежить майбутнє країни.
Принагідно зазначу, що це – четверта книга Олександра Білоусенка. І всі попередні – «У пошуках кращої долі», «Козацькі нащадки Сави Білоуса», «Про час і про себе» знайшли своє місце в серцях української інтелігенції.
А ще вірю, що на михайлівській землі це не остання зустріч з Олександром Федоровичем-цікавою, непересічною, інтелігентною  людиною, ГРОМАДЯНИНОМ і ПАТРІОТОМ!