Магія Шевченківського слова незбагненна. Його сила є могутньою, глибинною і надзвичайно актуальною в наш час. Всім відомо: Шевченко – це Україна, Україна – це Шевченко.

gj6opEhi2CMЩороку у березні  проходить Шевченківська декада «Ми не забули тебе, Тарасе!», присвячена роковинам життєвого і творчого шляху Великого Кобзаря,  вшануванню  пам’яті   генія українського нараду.
Школи Михайлівського району взяли активну участь в декад. Пропонуємо огляд деяких заходів по закладах.
КЗ «Роздольська ЗОШ І-ІІІ ступенів» провела загальношкільну лінійку «Ми, Тарасе,  тебе не забули» в ході якої учні  пригадали цікаві факти  із життя письменника, декламували вірші Кобзаря, переглянули відео про дитинство Тараса,  прослухали музичні композиції на його твори. У позакласний час  учні з задоволенням переглянули мультиплікаційний фільм «Садок вишневий коло хати» та відеопрограму «Поради  мудрої сови » (Картинна галерея  Т.Г.Шевченка).  У рекреації працювала виставка ілюстрацій до творів Т.Шевченка, а  двері класних кімнат  прикрасили  цитати із його віршів.  Завершаючим  акордом  Шевченківських днів   став конкурс на краще декламування  поезії Кобзаря та  літературна вікторина на тему «Чи знаєте ви Т.Г.Шевченка»
Вчителі початкових класів, української мови та літератури КЗ «Високівської ЗОШ І – ІІІ ст.». Сафронова Т.С., Заставська Н.О., Сілаєва О.Д. є активними організаторами позакласних заходів з даної тематики. Учні, шанувальники творчості Великого Кобзаря, під час проведення Шевченківських днів демонстрували духовну велич і красу народу, його підніесення на найвищу височінь, збагачення культурної спадщини для  усього світу. Ім’я Тараса Шевченка стало символом нашого народу. Його «Кобзар» лежить на столі поряд з хлібом, а пісні його вишиті на рушниках.
У КЗ «Михайлівський НВК І-ІІ ступенів «ДНЗ-ЗОШ»» проведена виставка – презентація «Генії належать людству» ( бібліотекар школи Широчкіна Г.А.),  презентація «Шевченко і Запоріжжя» (вчитель української мови та літератури Кордупа Т.В.). Для учнів 5-9 класів проведена вікторина про життєвий і творчий шлях Т.Шевченка (учні 9 класу, керівник Романченко С.М.)
Для учнів 1-5 класів- виставка ілюстрацій за творами Т.Шевченка, заочне відвідування Національного музею Т.Г. Шевченка (5-9 класи), конкурс стіннівок «Тарасе, ми тебе пам’ятаємо», літературно-музична композиція «На струнах «Кобзаревої душі».
КЗ «Старобогданівський НВК І – ІІ ст.» провели Шевченківський марафон. Діти читали твори Кобзаря… Чудові рядки декламували учні: Бєднікова Віолета, Олійник Дарина, Бабанін Євген, Будовський Данило, Рицька Мілана, Даннік Богдан.
Затамувавши подих присутні слухали пісні на слова Шевченка у виконанні вокальної групи.
Педагогічні колективи шкіл використовують потенціал шевченківських декад для поглибленого вивчення творчості Великого Кобзаря, яке  допомагає кожному полюбити українське слово, побачити красу України, завдяки яким  українці  повертають національну самосвідомість та гідність.