Новини

Зі святом

111Untitled 1Якщо говорити про витоки самого свята - 8 Березня, то цей день прийшов до нас із Стародавнього Риму. У перші дні березня там відзначалося свято поклоніння богині материнства і дитинства.
Під час великої французької революції, парижани вийшли на вулиці, вимагаючи крім свободи, рівності і братерства, виборчих прав для жінок.
З тих пір вся жіноча половина суспільства має рівні права з чоловіками. Aбсолютно очевидним є роль жінки в сучасному суспільстві. І вона стає все важливіша з кожним роком.
Сучасна жінка, хто вона, турботлива дружина і любляча мати чи ділова бізнес леді, грамотний, упевнений у собі політик?  
Напередодні особливого свята 8 березня, на екрані телевізора і в інших засобах масової інформації йдуть постійні обговорення щодо ролі жінки в сучасному суспільстві.       Погодьтеся, що раніше був стереотип визначення жінки, як слабкої статі, в зобов'язання якої входили будинок, побут і сім'я. Але поступово ця думка змінилася, і сьогодні жінки поряд з чоловіками беруть активну участь у соціальному та політичному житті суспільства.
Чому ж роль жінки в сучасному суспільстві стає такою актуальною?
Саме життя змушує її бути  активною і об'єктивною. В даний час жінки шукають роботу, яка може повністю забезпечувати їх матеріально, а це в свою чергу визначає їх  рівність з чоловіками.
Право жінки не тільки активно працювати, виховувати дітей, але також і брати безпосередню участь у соціальному житті суспільства взагалі.
Зараз більшість провідних галузей господарства просто неможливо представити без участі жінок. Давайте поглянемо на прикладі нашого району: в освітніх закладах району працює 560 жінок, в закладах охорони здоров’я - 355, в органах виконавчої влади близько 250, 300 жінок-підприємців.
Сьогодні не дивно побачити жінок  на  посаді в органах державної влади і місцевого самоврядування. Жінки не стоять осторонь і від громадського життя, очолюють громадські організації, обираються депутатами різних рівнів. У нашому районі з 146 депутатів сільських, селищних рад - 93 жінки, з 34 депутатів районної ради третина-жінки, 4 з 10-ти сільських голови, секретарі рад теж жінки. Це не заважає їм  піклуватися про свої сім'ї, залишатися коханими дружинами, люблячими матусями, ніжними бабусями, мудрими тещами, і взагалі бути чарівними, прекрасними, привабливими, завжди усміхненими, особливо з настанням весни.

Тож від щирого серця прийміть прийміть сердечні і теплі вітання з нагоди свята - Міжнародного жіночого Дня - 8 Березня!
Доброго здоров'я, щедрої долі, нев'янучої краси Вам, благополуччя, творчого натхнення, весняного настрою щодня.
Будьте завжди коханими, нехай Ваші очі сяють теплом і ніжністю та не міліють ріки жіночої доброти.
Нехай кожен Ваш день буде сонячним і радісним, нехай довкола Вас панують любов і гармонія, а на Вашу честь розквітають квіти й звучить музика!