Виступ Голови Михайлівської районної ради С.В. Передерія на мітінгу проти обезземелення селян, який відбувся біля будівлі ГУ Держгеокадастру 23 березня 2017 р.

IMG 2444

Шановні присутні! Сьогодні у м. Запоріжжі, під стінами  ГУ Держгеокадастру, з ініціативи Михайлівської районної ради  проходить мітинг. Вперше  за 94 роки існування району.
Чому селяни, які завжди протестують локально, бо важко залишити своє господарство навіть на день, сьогодні у Запоріжжі?  Якщо коротко – дістали! D
Нахабно, зухвало, відчуваючи повну безкарність, працівники ГУ Держгеокадастру обезземелюють, грабують селян, які близько 20 років отримали у постійне користування за рішеннями селищних, сільських рад земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства. У людей відбирають землю, яка їм допомагала вижити останню чверть століття.
Відомий український письменник І, П.Котляревський писав:
Де общее добро в упадку,
Забудь отця, забудь і матку,
Лети повинность ісправлять.
Ми, депутати Михайлівської районної ради, свідомі свого обов’язку. Тому  приїхали сюди  з метою припинити знущання ГУ Держгеокадастру над селянами, зупинити злочинну діяльність.
Усе почалося з того, що восени 2015 року місцевий підприємець одержав  в оренду близько114 га землі, яка 25 років тому була надана громадянам під ОСГ, і почав обробляти її. Люди  почали протестувати, перекрили дорогу, а потім разом з правоохоронними органами прийшли до районної ради. Була проведена сесія, і в той же день нарада  в ОДА(головою був Самардак Г.В., першим заступником Бриль К.І.. Також у нараді  брали участь Шляховий, армія юристів. Договір оренди був зареєстрований, тому прийняли рішення: громадянам, які втратили землю, провівши інвентаризацію земель для ОСГ, знайти на сусідніх полях земельні ділянки за рахунок померлих. Шляховий обіцяв видати дозволи на виготовлення землевпорядної документації цим людям. Громадяни пакети документів надали, і всі до одного отримали відмови.
У той же час надаються ділянки в оренду:
-    Ніколаєнку( Уральські казарми  - 180 га)
-    Мохнатку( невідомо, де жив  - 64 га.)
Ми знову звертаємося в усі інстанції  зупинити дії ГУ Держгеокадастру. Відміняють накази по Ніколаєнку, обіцяють аналогічно поступити з Мохнатко.
Почалися весняно – польові роботи цього року. Щодня одержуємо повідомлення, що з’явилися то тут, то там нові власники ОСГ, орендатори з документами ГУ Держгеокадастру.
Селяни погрожують пустити новим власникам «червоного півня». Треба зрозуміти, що люди, які 25 років обробляють свої 2 га., одержані від сільської ради, її не віддадуть.
Держгеокадастр, цинічно відмовляючи у наданні дозволів, провокує селян, загострює в прифронтовій області ситуацію.
Цьому  необхідно правоохоронним органам дати належну оцінку, припинити злочинну діяльність ГУ Держгеокадастру,  до якої причетні  не тільки керівники управління, а й рядові працівники, які готують провокаційні відмови.