РЕЗОЛЮЦІЯ, ухвалена жителями Михайлівського, Приморського, Приазовського, Якимівського, Кам’янко-Дніпровського , Велико-Білозерського, Веселівського, Василівського, Токмацького, Новомиколаївського, Мелітопольського, Чернігівського, Запорізького районів

14 5 1

Учасники мирного мітингу, представники  сільських районів Запорізької області, представляючи спільні інтереси територіальних громад сіл та селищ районів Запорізької області,  вимагають від усієї вертикалі Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру припинити злочинну діяльність, яка носить системний характер і спрямована на обезземелення селян. Конкретними проявами цього є:
- самовільне переведення пасовищ у ріллю з наступним виділенням її потрібним людям;
- роздача земель, які близько 20 років тому надані селянам селищними, сільськими радами у постійне користування для ведення особистого селянського господарства, за які весь час сплачуються податки, в оренду або під ОСГ іншим громадянам, які переважно проживають у міській місцевості.
Викликає обурення робота  ГУ Держгеокадастру по наданню у власність земельних ділянок учасникам АТО. Без узгодження з сільськими радами часто наслідками її є виникнення конфліктів місцевого населення з  учасниками АТО.
З вини Головного Управління Держгеокадастру  ініційована  головою обласної держадміністрації операція «Урожай- 2016» отримала  неоднозначну оцінку   селян.

У результаті операції Головне Управління Держгеокадастру  отримало  уточнені дані  про земельні ділянки, які використовуються селянами близько 20 років за рішенням сільських рад, Замість того, щоб впорядкувати земельні відносини згідно діючого законодавства і надати дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність вказаним громадянам, всім до одного їм у цьому цинічно відмовлено за надуманими причинами. Натомість ці землі надаються « обраним» громадянам без погодження з місцевими радами.
     Вищевказані дії Головного Управління Держгеокадастру  дестабілізують соціально – політичну ситуацію, провокують порушення громадського порядку на місцях.
    На жаль, жителів сільських районів  ніхто не чує, бо ми розрізнені, опір селян завжди носить локальний характер. А той факт, що ми сьогодні вийшли на акцію в місті  Запоріжжі говорить про те, що обурення діями ГУ Держгеокадастру переповнило чашу терпіння, що знущанню над селянами треба покласти край.
        Для  зняття напруги на селі, запобігання кровопролиття, з метою упорядкування земельних відносин вимагаємо:

Від ГУ Держгеокадастру в Запорізькій області:
       1. Негайно надати районним радам копії раніше виданих наказів за 2016 – 2017 роки про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо  відведення земельних ділянок у власність, передачу в оренду.
        2. Скасувати всі накази, вказані в п.1, які видані без погодження з місцевими радами.
        3. Задовольнити згідно законодавства заяви громадян про надання у власність земельних ділянок, які були надані їм селищними, сільськими радами у постійне користування для ведення ОСГ і фактично використовувались ними близько 20 років.
        4. Повернути пасовища громадам.
        5. Надати місцевим радам списки учасників АТО, що звернулись до ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області, для перевірки достовірності відомостей у військкомісаріатах та узгодження з селищними, сільськими  радами місця розташування ділянок під ОСГ для вказаної категорії громадян.
Від Верховної Ради України:

1.    Прийняти у другому читанні проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель» (законопроект № 4355 від 31.03.2016), яким передбачено передачу сільським, селищним, міським радам повноважень із розпорядження землями державної власності за межами населених пунктів.
2.    Народним депутатам України від Запорізької області звернутися з депутатським поданням до Конституційного суду України про продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення та залишення депутатського подання  народного депутата Олексія Мущака без розгляду.
3. Продовжити  мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.
4. Повернути для сільгосптоваровиробників спецрежим оподаткування ПДВ.
Від правоохоронних органів:
1.    Перевірити наявність родинних стосунків Козаченка Михайла Володимировича,  працівника правоохоронних органів, з громадянами, які отримали у власність земельні ділянки з кадастровими номерами: 2323383300:07:002:0006, 2323383300:07:002:0007, 2323383300:07:002:0008, 2323383300:07:002:0009, 2323383300:07:002:0010, 2323383300:07:002:11, 2323383300:07:002:0012.
2.    Проінформувати громадськість про особу Мохнатка Сергія Олександровича, якому ГУ Держгеокадастру роздає землі по всій області.

Голова Михайлівської районної ради                С.В.Передерій

Голова Приморської районної ради                    О.В Ніколенко