Не дамо вкрасти землю

17 червня, близько 30 тис. людей різного віку та соціального статусу пікетували урядові установи. Фермери, аграрії, мешканці міст і сіл із усіх областей України біля парламенту та в урядовому кварталі взяли участь у мітингу «Не дамо вкрасти землю!». Учасники вимагали зупинити впровадження неврегульованого ринку землі. Аграрна партія, що ініціювала мітинг, привезла до Києва мільйони підписів проти. Активно до заходу долучилася й аграрники Михайлівщини.
«Ми сьогодні тут, щоб сказати «ні» грабунку українського народу і української держави. Ми привезли понад 3 мільйони підписів, які ви бачите на сцені та біля сцени. Ми привезли майже 400 резолюцій міських, районних, обласних рад щодо недопущення «дикого» ринку землі. Ми також привезли сюди наше бачення земельної реформи, втілене в законопроекті про розвиток земельних відносин до 2025 року. Заяви української влади часто розходяться з її реальними діями, тому ми продовжуємо контролювати питання земельної реформи. Ми попереджаємо народних депутатів: ухвалення скоростиглих урядових законопроектів про ринок землі буде зрадою національних інтересів», - наголосив лідер Аграрної партії Віталій Скоцик.
3 млн. підписів проти «дикого» ринку землі було зібрано в рамках всеукраїнської акції з протидії поспішному впровадженню ринку землі сільськогосподарського призначення. На сцені вибудували стіну з коробок із підписами, привезеними до Києва. Тисячі людей зі всіх куточків України на площі Конституції та прилеглих вулицях тримали гасла «Не дамо вкрасти землю!», «Продаж землі – зрада держави!», «Ні – дикому ринку землі!», «Земля належить народу України! Конституція України. Стаття 13».

Також відбулись численні флеш-моби, на сцені виступали народні артисти, зокрема, Тарас Чубай і гурт «Плач Єремії». Так, було проведено автопробіг та створено живі ланцюги в урядових кварталах з гаслом «Не дамо вкрасти землю!». Окрім того, відбулись вуличні сценки та мовчазні флеш-моби. Так люди висловлювали своє ставлення до продажу землі, який в сучасних умовах може обернутися «дерибаном» найбільшого українського багатства.
Підтримати мітинг зібралося чимало селян, фермерів, яким земельне питання дуже болить. Вони вимагають врегулювати земельний ринок. Адже при теперішніх умовах зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення – злочин проти сільської громади та простого фермера.
Відтак, було ухвалено резолюцію мітингу-протесту проти спроб влади поспіхом запровадити ринок землі, підкріплену мільйонами підписів українців. Аграрії планували передати її Голові ВР. Також хотіли передати розроблений експертами Аграрної партії проект Закону «Про Загальнодержавну програму розвитку земельних відносин в Україні на період до 2025 року». Однак, до учасників мітингу спікер парламенту Андрій Парубій так і не вийшов.