Про підсумки громадського обговорення питання щодо присвоєння КЗ «Бурчацька СШ І-ІІІ ступенів «Джерело»» Михайлівської районної ради Запорізької області імені Героя Радянського Союзу Є.І. Носаль

Керуючись ч.5 ст.3 Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам прав власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2012 № 989 «Про затвердження порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», розглянувши клопотання, що надійшло від трудового колективу КЗ «Бурчацька СШ І-ІІІ ступенів «Джерело»» Михайлівської районної ради Запорізької області про присвоєння цьому навчальному закладу імені Героя Радянського Союзу Євдокії Іванівни Носаль (протокол зборів трудового колективу №1, присутні 18 осіб). З метою залучення громадськості до вирішення питань місцевого значення, забезпечення реалізації політики відкритості та прозорості Михайлівською районною радою було видано розпорядження від 02.10.2015 №42-р «Про проведення громадського обговорення», яким оголошено про проведення починаючи з 03 жовтня 2015 року та протягом двох місяців на території району громадського обговорення питання щодо присвоєння КЗ «Бурчацька СШ І-ІІІ ступенів «Джерело»» Михайлівської районної ради Запорізької області імені Героя Радянського Союзу Є.І. Носаль та затверджено його текст.

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення було розміщене на офіційному веб-сайті районної ради (mih-rada.gov.ue) та в районній газеті «Михайлівські новини».

В термін, встановлений для проведення обговорення, до Михайлівської районної ради, як організатора громадського обговорення, звернень не надходило.

В рамках проведення громадського обговорення з вищевказаного питання 4 грудня 2015 року на базі КЗ «Бурчацька СШ І-ІІІ ступенів «Джерело»» Михайлівської районної ради Запорізької області відбулась відкрита конференція, участь в якій взяли: члени педагогічного колективу, представники батьківського комітету школи, Бурчацький сільський голова Гранкін П.І., депутати сільської ради, представник районної організації ветеранів України Гаркуша Н.Й., начальник організаційного відділу виконавчого апарату районної ради Матросова І.В., як посадова особа, відповідальна за проведення громадського обговорення. Вела конференцію директор КЗ «Бурчацька СШ І-ІІІ ступенів «Джерело»» Михайлівської районної ради Запорізької області Рябчук Т.Ф. В ході конференції з обговорюваного питання виступили: Рудченко Тетяна Володимирівна, педагог, депутат Бурчасцької сільської ради, яка зазначила, що ми не маємо права зрікатися своїх героїв. Дітей потрібно виховувати на подвигах героїв, які жили поруч, вони не обирали правителів і епохи, а захищали рідний край, рідну землю, бо «Без минулого немає майбутнього»; Бурчацький сільський голова Гранкін П.І. теж підтримав ініціативу педагогічного колективу школи: « в селі є вулиця Є.І.Носаль, на подвір’ї школи встановлений бюст славетної землячки, в сільському краєзнавчому музеї, який знаходиться в школі, є ціла експозиція про життя і подвиг юної героїні, тому було б цілком логічно, якщо навчальний заклад носитиме її ім’я. Діти мають виховуватись на прикладах реальних людей, особливо земляків, а не віртуальних героїв»; Лугова Анна Ігорівна, Толпека Яна Валеріївна, Іващенко Валентина Василівна теж висловилися у підтримку рішення. По завершенню конференції було проведено відкрите голосування. Всі присутні проголосували за присвоєння КЗ «Бурчацька СШ І-ІІІ ступенів «Джерело»» Михайлівської районної ради Запорізької області імені славетної землячки Героя Радянського Союзу Є.І. Носаль.

Таким чином, процедура, передбачена законодавством, організатором громадського обговорення була витримана. Пропонується внести питання «Про присвоєння КЗ «Бурчацька СШ І-ІІІ ступенів «Джерело»» Михайлівської районної ради Запорізької області імені Героя Радянського Союзу Є.І. Носаль на розгляд чергової сесії районної ради.