Проект звернення по укрупненню районів

important information    Обласною робочою групою з підготовки пропозицій щодо проекту законодавчого акта про удосконалення адміністративно-територіального устрою Запорізької області змодельовано систему адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня у складі 6 укрупнених районів з відповідними центрами.
    Михайлівський район у складі Михайлівської,  Роздольської, Плодородненської ОТГ, Пришибської селищної ради віднесено до району із центром у м. Токмак.
    Вважаємо, що запропонований варіант не враховує економічних, культурних зв’язків, які сформувалися з сусіднім Василівським районом.

На нашу думку Михайлівський та Василівський райони повинні бути в одному укрупненому районі з центром у м. Дніпрорудному з наступних підстав:

1. ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат» - одне з найбільших підприємств у гірничо-металургійній галузі України, розробляє Південно-Білозерське (Василівський район) та Переверзевське (Михайлівський район) родовища залізних руд. Відстань  комбінату до:
    Михайлівки – 15 км;
    Дніпрорудного – 25 км;
    Василівки – 38 км.
    ЗЗРК замінено всю водопровідну мережу на пластикову у с. Тимошівка (більше 70 км).
    На комбінаті працює ____ жителів Михайлівського району. В той же час практично весь податок на доходи фізичних осіб комбінат сплачує до бюджету Василівського району, що вважаємо є нелогічним та несправедливим.

2. Сільгосппідприємства району орендують земельні паї у Василівському районі, зокрема:
    - Фермерське господарство «Таврія - Скіф» - 700 га;
    - ПрАТ «Райагропостач» - 2000 га;
    -  ВСК «Нива» - 1100 га;
    ТОВ «Стандарт 2010» має у с.Камянське (Василівський район) потужний холодильник.
    Приватний підприємець Паньовін В.І. (Василівський район) обробляє 1000 га землі у Михайлівському районі.

3. Встановилися та розвиваються освітньо-культурні зв’язки.
    У ДНЗ «Михайлівське ВПУ» навчаються діти з Василівського району, у гімназії «Дивосвіт»  - з Михайлівського.
    У проведенні культурно-мистециких заходів у м. Дніпрорудному  активну участь беруть аматори з районного будинку культури.
    Учасниками відкритої першості Василівського району з футболу завжди є команди Михайлівського району (ФГ «Таврія - Скіф», ПрАТ «Райагропостач», ФК «Братське»).

4.  Тісною є співпраці у наданні медичних послуг.
    Так, у 2018 році 10 породіль з Василівського району народжували дітей у пологовому відділенні Михайлівського територіального медичного об’єднання, а  17 з Михайлівського району народило дітей у пологовому відділенні Василівської ЦРЛ.
    6 особам з Василівського району проведено ендопротезування суглобів у Михайлівському ТМО.
    Значна кількість михайлівчан, які отримали складні травми проходять лікування у медичному закладі м. Дніпрорудне.

5. Основну масу вирощеної овочевої продукції жителі району реалізують на ринках сіл Орлянське та Відножено.

6. Щодня з смт Михайлівка у м. Дніпрорудний відомчий автотранспорт підвозить більше 50 осіб, які працюють у ТОВ «ВО Моліс».