Михайлівський район може стати побратимом ізраїльського Кір’ят-Бяліка

P 20190501 110456    1 травня до Михайлівського району завітала делегація з Ізраїля, зокрема, представники міста Кір’ят-Бялік, який відноситься до Хайфського округу (вважається передмістям Хайфи). Очолив делегацію заступник мера Кір’ят-Бяліка Нюма Нахум Рачевський. Разом з ним приїхали генеральний директор об’єднання «АзИз» (Азейбарджан-Ізраїль), Лев Співак, керівник рекламної агенції Шауль Симан Тов, підприємець Севін Іцхак Ханукаєв, а також письменниця та журналістка Ася Тепловодська. В Михайлівському районі делегацію радо зустрічав голова районної ради Сергій Передерій.

Як розповів Нюма Рачевський, мета візиту в Україну, зокрема в Михайлівський та Мелітопольський райони – знайти містечка-побратими, з якими у майбутньому розвивати теплі дружні стосунки та обмінюватися культурними надбаннями та досвідом у різних сферах діяльності.
    – Ми приїхали аби визначитися з близькими нам по духу територіями, з якими ми зможемо стати побратимами, – каже Нюма Рачевський. – Критерії, за якими ми обираємо території – це наявність діючих нині чи у минулому синагог, наявність місць, де масово проживали євреї, де були єврейські общини. І ось ми тут, оскільки знаємо, що у Михїайлівці є будівля, в якій колись була синагога, знаємо, що колись тут була не маленька єврейська община. Крім того, як ми сьогодні також дізналися, михайлівська земля подарувала світу двох великих євреїв – це перша жінка-юрист на території Російської імперії Олена Абрамівна Гальперіна-Гінсбург та єврейський поет один із основоположників нової поезії на евриті, перекладач, лікар Шаул Чернихівський. Для нас це має велике значення.
    Протягом свого короткого візиту гості побували біля будівлі колишньої синагоги (нині тут розміщується районне управління соціального захисту населення та територіальний центр із соціального обслуговування громадян). Інформація про те, що у 1925 році синагога була ще діючою, а вже у 1932 році цю будівлю переобладнали під школу, гостей не здивувала, адже саме у цей період радянська влада масово закривала синагоги, а будівлі «пускали» під склади, а у кращому випадку під школи.
    Наступним об’єктом відвідин став Михайлівський краєзнавчий музей. Саме тут делегати і дізналися про Гальперину-Гінсбург та Чернихівського від директора музею Ольги Калугіної. До речі, Нюма Рачевуський на честь знайомства подарував музею сувенірний вимпел із зображенням міста Кір’ят-Бялік та його прапора.
Завершився візит приємним спілкуванням у приміщенні районної ради, де Сергій Передерій подарував гостям альманах «Михайлівщина – історія успіху», а також сувенір ручної роботи, зроблений майстром із Пришиба Віталієм Валуєвим.
    – Мені дуже приємно було зустрічати таких гостей, спілкуватися з ними та показувати їм нашу Михайлівку, – каже Сергій Передерій. – Адже свого часу наші народи були тісно пов’язані і у Михайлівці жила єврейська община, яка нараховувала близько 70 людей. Звичайно, частина їхніх потомків живе тут і зараз, тому дуже важливо налагоджувати дружні стосунки та всіляко підтримувати зв’язки з єврейським народом.
Голова райради висловив сподівання, що Михайлівський район та місто Кір’ят-Бялік стануть побратимами, адже початок вже закладено.