5,8 млн. грн. компенсації єдиного соціального внеску отримали роботодавці Запорізької області

rcz    Легалізація зайнятості, створення нових робочих місць та підвищення рівня заробітної плати є базовим фактором для поліпшення добробуту населення. Щоб подолати дисбаланс на ринку праці сьогодні необхідно підвищувати соціальні стан-дарти, дотримуватися вимогам щодо легалізації праці. Тому державна служба зайнятості пропонує роботодавцям послуги, що допомагають заощаджувати, економічно стимулюють до збереження вже існуючих та створення нових робочих місць. Ми говоримо про 100 - відсоткову компенсацію витрат на сплату єдиного внес-ку на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування без-робітного за направленням служби зайнятості.

— Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштуван-ня особи при умові збереження гарантії зайнятості особи строком не менше ніж на два роки, — зазначає директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.
    Станом на 15 листопада поточного року на нові робочі місця працевлашто-вано 431 безробітного,  із здійсненням компенсації витрат єдиного внеску на загаль-нообов’язкове державне соціальне страхування 228 роботодавцям. В тому числі 129 суб’єктам малого підприємництва, які працевлаштували 276  громадян на нові робочі місця у пріоритетних видах економічної діяльності.
    Із числа працевлаштованих - 155 громадян з числа тих, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, серед них 82 людей перед пенсійного віку,  60 тих, хто мають статус «один з батьків або особа, яка їх замінює і має на утриманні дитину (дітей) віком до 6 років» та інші.
    Найбільше безробітних були працевлаштовані до роботодавців, які здійснюють свою діяльность у галузях: переробна промисловість, оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів, транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність, сільське господарство.
     В цілому у поточному році в Запорізькій області  на відшкодування роботодавцям єдиного соціального внеску компенсовано 5785,6 тис. грн., що складає 93 відсотки від затвердженого кошторису на 2019 рік.
    Загалом ця послуга корисна не лише роботодавцям, а й шукачам роботи. Оскільки стимулює керівників підприємств та приватних підприємців не просто створювати нові робочі місця, а й офіційно оформлювати працівників у штат, виплачуючи їм легальну заробітну плату, забезпечуючи соціальні гарантії.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061)233-11-47