"Відірвані століттями злилися воєдино": Україна відзначає День Соборності

1 P00122 092148    Сьогодні, 22 січня, в нашій країні відзначають 101-у річницю Соборності України. У цей день, у 1919 році, було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.
    З цієї нагоди у  Михайлівці проводять низку заходів. Так, на урочистий мітинг біля пам’ятника Т.Г. Шевченку  зібралися представники трудових колективів, громадські активісти, учнівська молодь та просто небайдужі жителі селища. У заході прийняли участь Народний депутат України Павло Мельник, депутат обласної ради Віктор Дудка, голова районної ради Сергій Передерій, голова райдержадміністрації Олексій Тимків та селищний голова Олександр Ракша.
    22 січня 1919 року увійшло до національного календаря, як величне державне свято. Урочистий Акт єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки став символом віковічного прагнення нашого народу жити у єдиній соборній незалежній державі. Це свято нагадує нам, що Україна єдина, що у нас єдина держава і ми - єдиний народ!
    Так сталося, що уже декілька років поспіль  День Соборності відзначається в надзвичайно важкі для нашої країни часи. Це і бойові дії, що точаться на сході України, і посилена охорона державних кордонів, і відчуття постійної тривоги за наше майбутнє. Хвилиною мовчання присутні на мітингу вшанували пам’ять загиблих героїв неоголошеної війни.
     З нагоди 101-ої річниці Соборності України поклали квіти до погруддя Тараса Шевченка.