Михайлівський край

Почесні громадяни Михайлівського району

Зміст статті


scrinnik

Скриник Михайло Костянтинович

Народився  20 листопада 1936 року в селі Миколаївка Криничанського району Дніпропетровської області в сім’ї колгоспників. Громадянин України.
Після закінчення семирічки, з 1951 по 1954 рік, навчався у Верхньодніпровському сільськогосподарському технікумі.

Трудова діяльність: Отримавши диплом агронома був направлений на роботу в колгосп «Червоний фронт» с. Бурчак. З листопада 1954 по вересень 1958 року проходив службу у лавах Радянської Армії.

Працював агрономом, заступником голови правління, а потім впродовж шести років – головою правління колгоспу «Шлях Ілліча». В цей період, без відриву від виробництва, навчався у Дніпропетровському сільськогосподарському інституті. Отримав кваліфікацію вченого агронома.

У 1968 році був обраний секретарем райкому Компартії України, 11 років очолював райвиконком. З 1981 по 1988 рік працював першим секретарем Михайлівського райкому Компартії України. За ці роки Михайлівський район мав значні здобутки в сільському господарстві, неодноразово отримував найвищі врожаї зернових культур та соняшника в області. Міжгосподарські підприємства по виробництву м’яса свинини та продуктів птахівництва нагороджувались перехідними Червоними Прапорами, як переможці обласного соціалістичного змагання.

Під його керівництвом швидкими темпами велось будівництво доріг з твердим покриттям. На промислових підприємствах відкривались нові лінії та цехи; почали працювати міжколгоспний комбікормовий завод та комбікормовий завод на Пришибському комбінаті хлібопродуктів; значно була зміцнена матеріальна база та розширена сфера діяльності Білозірської геологорозвідувальної експедиції. Розвивалась соціальна сфера: здавались в експлуатацію тисячі квадратних метрів житла; велось будівництво шкіл, спортивних залів, дитячих садків, побудовані поліклініка центральної районної лікарні, кінотеатр «Жовтень» в смт. Михайлівка.

В подальшому Михайло Костянтинович працював генеральним директором «Запоріжптахопрому», заступником начальника управління сільського господарства Михайлівської райдержадміністрації, заступником директора ВАТ «Червоний фронт».

Громадська робота:  З 1966 року по 1988 рік та з 2006 по 2010 роки обирався депутатом районної ради, а з 1972 по 1980 рік – Запорізької обласної ради.

Нагороди: За високі трудові досягнення Михайло Костянтинович нагороджений орденом Леніна (1973р.) та двічі орденом Трудового Червоного Прапора (1971р.,1977р.).

За значний особистий внесок у соціально-економічний розвиток Михайлівського району, забезпечення національної, інтелектуальної та культурної спадщини, активну трудову та громадську діяльність рішенням 24 сесії Михайлівської районної ради четвертого скликання від 15.11.2005 року № 15 Скринику Михайлу Костянтиновичу присвоєно звання «Почесний громадянин Михайлівського району».


shalamov

Шаламов Микола Архипович

Народився 16 травня 1954 року, в селищі Михайлівка, Михайлівського району, Запорізької області. Громадянин України.

Освіта вища. З 1976 до 1983 року навчався в Українському ордена Дружби народів інституті інженерів водного господарства м.Рівне, спеціальність: «механізація гідромеліо-ративних робіт», кваліфікація: інженер – механік.

Трудова діяльність: з 1973 року по 1977 рік працював механіком, головним механіком БМУ-120 тресту «Мелітопольводбуд»;
1977 - 1980 роки-інженер радгоспу «Мир» Якимівського району.
1980 по 1987 рік працював на інженерних посадах АТ «Михайлівський райагропостач».
З 1988 року по 1997 рік - директор підприємства «Михайлівський райагропостач».
З 1997 року був головою правління АТ «Михайлівський райагропостач».

Громадська робота: з 2002 року по 2006 рік - депутат Запорізької обласної ради IV скликання, заступник голови комісії з аграрних питань;
з 2010 року - депутат Запорізької обласної ради VI скликання;
з 2012 року – керівник Михайлівської районної організації «Роботодавці Михайлівщини»;
засновник благодійного фонду «За розвиток Михайлівщини».

Тісно співпрацював з районною організацією ветеранів України, школами, територіальним медичним об’єднанням Михайлівського району, керівниками підприємств, установ та організацій, надавав всебічну допомогу у вирішенні соціально-економічних проблем Михайлівського району.

Нагороди: почесні грамоти Міністерства аграрної політики та продовольства України, Запорізької обласної ради, Михайлівської районної державної адміністрації; медаль «Лідер агропромислового комплексу 2004 року», у 2010 році - орден «Почесний хрест», очолюване підприємство за даними Міжнародного економічного рейтингу «ЛІГА КРАЩИХ» за підсумками роботи у 2012 році здобуло статус «Підприємство року» та посіло 7 місце по напрямку «Оптова торгівля зерном, насінням та кормами» серед 350000 суб'єктів господарювання України у класі «Малі підприємства».

У 2002 році Шаламов М.А. був визнаний кращим роботодавцем в Михайлівському районі. 2014 рік - нагороджений орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІІ ступеня (посмертно).

За його ініціативи у 1996 році у районному центрі було відкрито оптово-роздрібний магазин «Нива», а у Веселівському районі Запорізької області - оптово-роздрібне відділення. У березні 2000 року створено дочірнє сільськогосподарське підприємство «Агроцентр», у липні - організована філія «Торговий дім «Агроцентр» акціонерного товариства «Михайлівський райагропостач» для закупівлі та стабільної реалізації сільськогосподарської продукції, моніторингу, аналізу та прогнозування кон’юнктури аграрного ринку на території країн Співдружності незалежних держав.

За значний особистий внесок у соціально-економічний розвиток Михайлівського району, забезпечення національної, інтелектуальної та культурної спадщини, активну трудову та громадську діяльність рішенням 32(позачергової) сесії Михайлівської районної ради шостого скликання від 05.05.2014 року № 1 Шаламову Миколі Архиповичу – директору АТ «Михайлівський райагропостач» присвоєно звання «Почесний громадянин Михайлівського району» посмертно.


katunin

Катунін Іван Андрійович

Трудова діяльність: з листопада 1929 року вступив у члени колгоспу ім. Леніна, де працював конюхом. У жовтні 1931 року був направлений на курси агротехніків, паралельно закінчив курси трактористів, отримавши дві спеціальності - агротехніка і тракториста, повернувся в рідний колгосп.  З 1933р.  працював трактористом,  бригадиром тракторної бригади при МТС.

Воєнні роки: мобілізований до лав Червоної Армії в червні 1941 року. Воював у складі 14 танкової бригади на Південно-Західному, Воронезькому фронтах помічником командира роти, мав поранення. Виявляв мужність і хоробрість у боях з ворогом. Звільняв Україну, Польщу, закінчив війну на Ельбі у військовому званні – полковник.

Бойові нагороди: Орден  Великої Вітчизняної війни І ст., орден Червоної Зірки, орден Богдана Хмельницького ІІІ ст,  медалі: «За відвагу» та інші.

Трудова діяльність після війни: Демобілізувався у жовтні 1946 року.

На третій день після демобілізації мешканці села обрали його головою колгоспу ім. Леніна.  У 1951 році, після укрупнення колгоспів, працював бригадиром рільничої бригади, а з 1959  до лютого 1973 року Іван Андрійович очолював колгосп  ім. Леніна у с. Старобогданівка. 

Під його мудрим керівництвом в с. Старобогданівка були збудовані сучасна школа, бібліотека, комбінат побутового обслуговування населення, проведено водогін, прокладено 14 км. доріг з твердим покриттям, повністю електрифіковано село та виробничі підрозділи господарства.

Громадська робота: Був делегатом з’їзду колгоспників України. Іван Андрійович завжди мав активну життєву позицію:  спільно з районною організацією ветеранів  проводив роботу з патріотичного виховання молодого покоління, односельці завжди прислуховувались до його порад.
За його ініціативи був збудований меморіал, де перепоховані більше трьох  тисяч воїнів-визволителів  Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, які покоїлися у дев’яти братських могилах.

Трудові нагороди: орден Леніна (1958), орден Трудового Червоного Прапора (1971р.), срібна медаль ВДНГ – за високі врожаї зернових, медаль «За трудову доблесть» - за високі показники в розвитку тваринництва.    

За значний особистий внесок у соціально-економічний розвиток Михайлівського району, забезпечення національної, інтелектуальної та культурної спадщини, активну трудову та громадську діяльність, з нагоди відзначення 60-ї річниці визволення Михайлівського району від німецько-фашистських загарбників рішенням 12 сесії Михайлівської районної ради двадцять четвертого скликання від 24.07.2003 року № 9 Катуніну Івану Андрійовичу  присвоєно звання «Почесний громадянин Михайлівського району».


papucha

Папуча Василь Макарович

Народився 7 січня 1925 року в селі Попеляк  Новотроїцького району Херсонської області. Громадянин України.

У 1929 році сім’я переїхала до Михайлівки. Звідси у жовтні 1943 року пішов на фронт. А повернувся у рідне село повним кавалером ордена Слави.

Бойові нагороди: орден Слави ІІІ ступеня - нагороджений 2 липня 1944 року за стійкість і мужність в боях в районі с. Плишевичі Кльоцького району Мінської області; орден Слави ІІ ступеня – в серпні 1944 року за сприяння успішному форсуванню річки Західний Буг;
орден Слави І ступеня – 15 березня 1945 року за участь в боях під с.Бладйау Кенігсбергської провінції.

Трудова діяльність: у січні 1946 року, одразу після демобілізації, був направлений на курси при обласному фінансовому відділі, а в березні цього ж року  призначений дільничним податковим інспектором Михайлівського фінансового відділу (наказ № 17 від 25.03.1946 року).

Громадська робота: у 1948 році Папуча В.М. обраний другим секретарем райкому комсомолу Михайлівського району. З 1958 до 1965 року працював головою райспоживспілки. У 1965році  обраний заступником голови Михайлівського райвиконкому.
На будинку, розташованому по вул. Центральній,27, в якому останній час проживав Василь Макарович, у 2009 році встановлено меморіальну дошку.

За значний особистий внесок у соціально-економічний розвиток Михайлівського району, забезпечення національної, інтелектуальної та культурної спадщини, активну трудову та громадську діяльність та у зв’язку з святкуванням  60-ї річниці визволення району від німецько-фашистських загарбників рішенням 12 сесії Михайлівської районної ради двадцять четвертого скликання від 24.07.2003 року № 9  Папучі Василю Макаровичу присвоєно звання «Почесний громадянин Михайлівського району».


dolgosheya

Долгошея Іван Лазарович

Народився 03.02.1923 р. у с. Клебань Тульчинського р-ну Вінницької області. Громадянин України.
Брав участь у бойових діях під час Великої Вітчизняної війни з 3 березня 1944 до 9 травня 1944 р. у складі військ 2-го і 3-го Українських фронтів. Військове звання – полковник.

Бойові нагороди: ордени: Великої Вітчизняної війни ІІ ст., Слави ІІІ ст., медалі: «За відвагу», «За перемогу над Німеччиною».
Демобілізований у 1947 р.

Освіта: У 1952 р. закінчив Одеський технологічний інститут ім. Ломоносова за спеціальністю інженер-технолог зернопереробної промисловості.

Трудова діяльність: Працював заступником директора Оріхівського комбінату хлібопродуктів, головним інженером, а з 1969 року-директором ВАТ «Пришибський КХП»
Під його керівництвом на підприємстві проведено реконструкцію млина, збудовано склад безтарного зерносховища; створено підсобне господарство на 1000 голів свиней, відкрито ковбасний цех, їдальню та цех з випічки хліба. Особливу увагу він приділяв розвитку інфраструктури села, створенню гідних умов для життя і відпочинку робітників. Було збудовано два 16-квартирних житлових будинки, до житлового масиву було підключено питну воду та збудовані каналізаційні мережі, всі житлові будинки електрифіковані.

Громадська робота: неодноразово обирався депутатом районної ради.

Трудові нагороди: за плідну роботу нагороджений орденами Жовтневої революції,(1976р.), Трудового Червоного Прапора (1973р.), «Знак Пошани» (1971р.).

За значний особистий внесок у соціально-економічний розвиток Михайлівського району, забезпечення національної, інтелектуальної та культурної спадщини, активну трудову та громадську діяльність та у зв’язку з відзначенням 80-ї річниці утворення району рішенням 10 сесії Михайлівської районної ради двадцять четвертого скликання від 19.02.2003 року №2 Долгошеї Івану Лазаровичу присвоєно звання «Почесний громадянин Михайлівського району».


strebko

Стребко Станіслав Кирилович

Народився 28.02.1937 року у м. Молочанську Запорізької області. Навчався у Плодородненській середній школі Михайлівського району, яку закінчив у 1954 році. Громадянин України.

Трудова діяльність: працював матросом на судах Чорноморського державного морського пароплавства. Після закінчення у 1958 році Одеського морехідного училища за спеціальністю технік-експлуатаційник, у 1975р. закінчив Одеський інститут інженерів морського флоту, працював на різних посадах в Іллічівському торгівельному порту. З 1981 до 1993 – начальником Миколаївського торгівельного порту, а з 1993 – начальником Іллічівського морського торгівельного порту.
Присвоєні звання: «Почесний працівник морського флоту СРСР», «Заслужений працівник транспорту СРСР» «Почесний працівник транспорту України».

Нагороди: ордени - «Знак Пошани» (1971), «Дружби народів» (1979), Трудового Червоного Прапора (1984р.), «За заслуги» ІІІ і ІІ ступенів (1997 та 1998рр.), «Святого Князя Владимира» ІІІ і ІУ ступенів Української православної церкви (1997 та 1999рр.), 26 медалями.
Указом Президента України від 21.08.1999 року за визначні трудові досягнення у розвитку морського транспорту , особистий внесок у підвищення ефективності перевезень, впровадження сучасних форм господарювання Станіславу Кириловичу присвоєно звання «Герой України».

Громадська робота: Член Політбюро Партії промисловців і підприємців України, академік Української академії наук, член-кореспондент Транспортної академії наук України,
2002-2006 роки – депутат Верховної ради України; голова спостережної ради Іллічівського морського порту.
У КЗ «Плодородненський НВК І – ІІІ ступенів «ЗОНЗ-ДДЗ» Михайлівської районної ради Запорізької області є постійно діюча експозиція, присвячена Стребку С.К.

За значний особистий внесок у соціально-економічний розвиток Михайлівського району, забезпечення національної, інтелектуальної та культурної спадщини, активну трудову та громадську діяльність  та у зв’язку з підготовкою до відзначення 80-ої річниці утворення району рішенням 10 сесії Михайлівської районної ради двадцять четвертого скликання від 19.02.2003 року №2 Стребку Станіславу Кириловичу присвоєно звання «Почесний громадянин Михайлівського району».


filonenko

Філоненко Олександр Никифорович

Народився 20.12.1930 року в Емільчинському районі Житомирської області. Громадянин України. В 1940 році разом з родиною переїхав на Михайлівщину. Після закінчення школи навчався у Молочанському училищі механізації.

Трудова діяльність: з 1945 року працював трактористом, а з 1960-го року - бригадиром тракторної бригади колгоспу ім. 50-річчя СРСР. Чверть століття очолював він колектив механізаторів, вирощуючи хліб, корми для худоби, овочі, баштанні культури, тощо. Свою кваліфікацію він підвищував, навчаючись заочно в Ногайському сільськогосподарському технікумі, який закінчив у 1977 році.

Громадська робота: делегат 25 з’їзду Компартії України.

Нагороди: орден Леніна (1971р.), в 1973 році присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка»; медаль «Серп і молот».
Ім’я Філоненка О.Н. увічнено на Алеї Слави героїв війни та праці, розташованій на площі Перемоги в смт Михайлівка.

За значний особистий внесок у соціально-економічний розвиток Михайлівського району, забезпечення національної, інтелектуальної та культурної спадщини, активну трудову та громадську діяльність та у зв’язку з відзначенням 80-ї річниці утворення району рішенням 10 сесії Михайлівської районної ради двадцять четвертого скликання від 19.02.2003 року № 2  Філоненку Олександру Никифоровичу   присвоєно звання «Почесний громадянин Михайлівського району».


peresipkinПересипкін Дмитро Федорович

Народився 25 жовтня 1928 року в селі Михайлівка. Громадянин України.

Трудова діяльність: розпочав трудову діяльність у 1948 році в Криму. В 1954 році після проходження служби в армії повернувся в рідний район, де працював інструктором райкому партії. З 1958 до 1999 року-працював беззмінним головою правління колгоспу імені Мічуріна. Пересипкін Дмитро Федорович за роки своєї 40-річної трудової діяльності на посаді голови правління колгоспу, а пізніше КСП імені Мічуріна, зробив значний внесок як в економічний так і в соціально-культурний розвиток Михайлівського району.
В господарстві були побудовані всі необхідні об’єкти виробничої та соціальної сфери. Пересипкін Д.Ф. велику увагу приділяв вирішенню таких соціальних питань, як робота дитячих садків та будинку культури, медичному обслуговуванню населення. Постійно надавалася значна шефська допомога Михайлівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 імені Героя Радянського Союзу І.А.Найдьонова.
На території господарства були заасфальтовані всі дороги та під’їзні шляхи, побудовано водопровід.
Саме на території господарства вперше в районі було газифіковано понад 2000 будинків.
За роки своєї трудової діяльності Дмитро Федорович проявив себе талановитим керівником, наставником молоді, захисником інтересів трудового народу та чуйною і порядною людиною.

Громадська робота: неодноразово обирався депутатом районної ради, голова районної організації ветеранів України.

Нагороди: два ордени Трудового Червоного Прапора (1966р., 1976р.), орден Леніна (1973р.), медалі: «За сумлінну працю» (1980р.), «Ветеран праці» (1990р.).

За особливі заслуги перед районом в галузі сільського господарства, будівництва та благоустрою селища, за активну участь в громадському житті району рішенням 18 сесії Михайлівської районної ради двадцять третього скликання від 17.08.2001 року №8 Пересипкіну Дмитру Федоровичу присвоєно звання «Почесний громадянин Михайлівського району».


savarec

Саварець Павло Стефанович

Народився: 01.06.1935 року в селі Менчикури, Веселівського району Запорізької області. Громадянин України.

Закінчив 7 класів середньої школи. З 1951 по 1953 рік навчався в Мелітопольському училищі залізничного транспорту.
01.09.1961- 01.09.1964 навчався в Харківській радянській партійній школі.

Трудова діяльність:
28.07.1953- 14.06.1955рр. - слюсар по ремонту паровозів 4-го розряду . Паровозне депо Чапліно Сталінської залізничної дороги.
06.1955- 27.10. 1958рр. Служба в Радянській Армії
16.01.1959- 28.07.1959 слюсар 4-го розряду заводу «Первомайський» м. Бердянськ
16.10.1960- 20.07.1961-секретар парторганізації колгоспу ім. Шевченка
01.09.1964- 24.05.1966 - секретар партійної організації колгоспу «Родина» Михайлівського району
26.05.1966 – 17.01.1985 - голова колгоспу «Червоний Фронт», директор радгоспу «Червоний Фронт»
17.01.1985 – 28.12.1998-голова Михайлівського районного виробничого об’єднання по агрохімічному обслуговуванню сільського господарства «Сільгоспхімія», в подальшому - «Агрос». Загальний стаж роботи - 51 рік.

Громадська робота: 01.12.1999- 13.09.2004 - голова районної організації ветеранів України.
Під керівництвом Саварця П.С. в селі Бурчак були збудовані: дитячий садок, школа, адміністративна будівля, багатоповерхові будинки по провулку Шкільному, майстерні, механізований тік , житлові будинки по вулиці Ювілейній, котельні, пташник на 20 тис. голів птиці, реконструйовані системи водопостачання, електропостачання, реконструйована ферма для великого рогатого скота, прокладені дороги. У цей період, за високі досягнення у виробництві радгоспу «Червоний фронт» було присвоєно звання «Господарство високої культури землеробства» з врученням Червоного Прапора.
Нагороди: орден Трудового Червоного Прапора, орден «Знак Пошани», медаль «Ветеран праці», ювілейні медалі.

За особливі заслуги перед районом в галузі сільського господарства, будівництва та благоустрою села Бурчак, за активну участь в громадському житті району рішенням 16 сесії Михайлівської районної ради сьомого скликання від 22.12.2016 року № 1 Саварцю Павлу Стефановичу присвоєно звання «Почесний громадянин Михайлівського району».


golod

Голод Іван Павлович

Народився: 30 серпня 1949 року в м. Сніжне Донецької області. Громадянин України.

У 1977 р. закінчив Українську ордена Трудового Червоного Прапора сільськогосподарську академію у м. Києві, отримавши спеціальність: «захист рослин», в 1991р. – Київський інститут політології та соціального управління

Трудова діяльність: після закінчення у 1969 році Ногайського радгоспу-технікуму розпочав трудову діяльність агрономом в радгоспі «Куйбишевський» Куйбишевського району Запорізької області, потім 12 років працював агрономом в різних господарствах, згодом-директором радгоспу ім.25 з’їзду КПРС с. Нове Токмацького району, 1987-1988 – голова виконавчого комітету Токмацької районної ради, з1988 до 04.1991 – перший секретар Михайлівського райкому КП України, потім – голова Михайлівської районної Ради народних депутатів, Представник Президента України у Михайлівському районі, голова районної ради народних депутатів; з 1995 до 2000 – голова Михайлівської райдержадміністрації; 2000-2002 – начальник управління праці та соціального захисту населення Михайлівської райдержадміністрації; 2002-2006 – заступник голови Михайлівської районної ради; закінчив свою трудову діяльність на посаді керівника апарату Михайлівської райдержадміністрації.
Під його керівництвом в районі прокладено 157км. газових мереж, газифіковано 2106 житлових будинків і квартир, введена в експлуатацію газопостачальна станція в смт Пришиб на 1500м3/год, 8,5 км. газових мереж, реконструйована центральна частина селища Михайлівка, районний будинок культури.

Нагороди: (1975р.) – знак «Переможець соціалістичного змагання 1974 року», Почесні грамоти Запорізької обласної державної адміністрації, обласної ради, Почесна грамота президії обласної ради профспілок, орден «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІ ступеня.

Громадська робота: з 1987 до 1998 - депутат обласної ради, депутат Михайлівської районної ради 4,5 скликань.

За значний особистий внесок у соціально-економічний розвиток Михайлівського району, активну трудову та громадську діяльність  рішенням 16 сесії Михайлівської районної ради сьомого скликання від 08.10.2015 року № 7  Голоду Івану Павловичу присвоєно звання «Почесний громадянин Михайлівського району».


yurchenko

Юрченко Василь Іванович

Народився: 04 травня 1949 року в с. Кам’янське Василівського району Запорізької області. Громадянин України.

Навчався у Василівському радгоспі-технікумі «Перемога», у 1984 році закінчив Харківський зооветеринарний інститут ім. М. М.Борисенка за спеціальністю ветеринарний лікар.

Трудова діяльність: з 1968 року працював трубоукладачем СМУ-120 с. Новоолександрівка Запорізького району. З 1968до1970 проходив службу в лавах Радянської Армії. з1970 до 1974 – старший ветеринарний фельдшер колгоспу «Прапор комунізму»; з 1974 до 1978 –головний ветеринарний лікар радгоспу-технікуму «Перемога» Василівського району; з 1978 до 1988 –головний зоотехнік колгоспу «Росія»; з 1988 до 1995 – голова колгоспу «Таврія», а згодом – фермерського господарства «Таврія-Скіф»; у 1999році працював головою колгоспу «Мир» Михайлівського району; з 1999 до 2005 –голова Михайлівської райдержадміністрації.
Василь Іванович є засновником одного з найбільших сільськогосподарських підприємств в районі ФГ «Таврія-Скіф», яке успішно розвивається та сприяє розвитку інфраструктури не тільки в с. Роздол, а в усьому районі.

За значний особистий внесок у соціально-економічний розвиток Михайлівського району, активну трудову та громадську діяльність рішенням 16 сесії Михайлівської районної ради сьомого скликання від 08.10.2015 року № 7 Юрченку Василю Івановичу присвоєно звання «Почесний громадянин Михайлівського району».


sapalev

Сапальов Олександр Ісакович

Народився: 02.02.1042 року в смт Михайлівка Михайлівського району Запорізької області. Громадянин України.

Після закінчення семирічки в 1956 році став студентом Запорізького алюмінієвого технікуму
Трудова діяльність: Після закінчення технікуму в червні 1960 року був направлений на роботу на Мінський завод „Ремприбор”. У цьому ж році перейшов працювати слюсарем в Мінський тонкосуконний комбінат. В листопаді 1961 року був призваний до лав Радянської Армії. Після служби в армії продовжував працювати слюсарем на Електровакуумному заводі у м. Нальчик.
В березні 1965 року повернувся до Запоріжжя і пішов працювати слюсарем на трансформаторний завод. У вересні 1966 року переїздить до рідної Михайлівки де починає працювати інструктором Михайлівського райкому партії.
У вересні 1967 року його обрали першим секретарем Михайлівського райкому комсомолу. Без відриву від виробництва, у 1970 році закінчив Запорізький Машинобудівний інститут ім. В.Я. Чубаря, отримав спеціальність інженера-електрика. З грудня 1971 року по червень 1975 року, Сапальов О.І. працював головним інженером Михайлівського району електричних мереж.
В червні 1975 року його обрали головою Михайлівської селищної ради.
З березня 1983 року по травень 1992 року Олександр Ісакович працював заступником голови Михайлівського райвиконкому. З травня 1992 року по липень 1994 року заступником Представника Президента України в Михайлівській районній державній адміністрації. З липня 1994 року по вересень 1995 року - заступником голови Михайлівської районної ради з виконавчої роботи. У вересні 1995 року його призначають першим заступником голови Михайлівської районної державної адміністрації.
В квітні 1998 року Олександр Ісакович був обраний головою Михайлівської районної ради, де працював до виходу на пенсію у 2002 році.

Нагороди: медаль «За працю і звитягу»(2001р.), відзнакою Запорізької обласної ради – орденом „За заслуги перед Запорізьким краєм ” І ступеня, багатьма Почесними грамотами іншими відзнаками.

Громадська робота: депутат Михайлівської районної ради 3,4,5,6 скликань

За значний особистий внесок у соціально-економічний розвиток Михайлівського району, активну трудову та громадську діяльність рішенням 16 сесії Михайлівської районної ради сьомого скликання від 08.10.2015 року № 7 Сапальову Олександру Ісаковичу присвоєно звання «Почесний громадянин Михайлівського району».


halimonenko

Халимоненко Леонід Макарович

Народився: 25 липня 1951 року в с. Молодіжне Михайлівського району Запорізької області. Громадянин України.

У 1968 році закінчив Новобогданівську середню школу, потім Оріхівський сільськогосподарський технікум за спеціальністю технік -механік. З 1969 до 1971 проходив військову службу в лавах Радянської Армії.

Трудова діяльність: з 1973 року працював бригадиром тракторної бригади, згодом - головним інженером колгоспу ім. Свердлова. З 1989 до 2000 року був головою колгоспу ім. Леніна. У 2000 році створив Товариство з обмеженою відповідальністю «Молодіжне», яке і очолює.
Леонід Макарович не тільки успішно розвиває своє господарство, постійно впроваджуючи нові агропромислові технології, а піклується про добробут мешканців всього району.

Громадська робота: був головою районної ради сільськогосподарських товаровиробників, депутат Михайлівської районної ради 3,4,6 скликань
Нагороди: орден «Трудового Червоного Прапора» (1977р.), медаль «За розвиток Запорізького краю» (2008р.), орден „За заслуги перед Запорізьким краєм ” ІІІ ступеня, багатьма Почесними грамотами, іншими відзнаками.

За значний особистий внесок у соціально-економічний розвиток Михайлівського району, активну трудову та громадську діяльність рішенням 16 сесії Михайлівської районної ради сьомого скликання від 08.10.2015 року №7 Халімоненку Леоніду Макаровичу присвоєно звання «Почесний громадянин Михайлівського району».