Аналітична довідка за 2016-й рік

Жителі Михайлівського району у своєму повсякденному житті стикаються з необхідністю звертатись по тих чи інших питаннях до органів влади. Районна рада не виняток, тим паче, що робота із зверненнями громадян- пріоритетний напрямок діяльності. Упродовж 2016 року районною радою вжиті заходи щодо забезпечення системної роботи із зверненнями громадян, безумовного виконання Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».
З метою реалізації конституційних прав на звернення громадян в Михайлівській районній раді значна увага приділяється особистому прийому громадян. Графік проведення особистого прийому громадян головою районної ради С.В. Передерієм, заступником голови районної ради І.В. Лагєрєвою та керуючим справами виконавчого апарату районної ради О.М. Ракшою, затверджено розпорядженням голови ради від 05 січня 2016 року № 2-р «Про проведення особистого прийому громадян у Михайлівській районній раді» для доступу громадян до зазначеної інформації графік розміщено в фойє районної ради, надіслано до селищних, сільських рад району, розміщено на сайті районної ради та опубліковано в газеті «Михайлівські новини». Виконання затвердженого графіку особистого прийому громадян керівництвом райради дотримується без порушень. Упродовж 2016 року до Михайлівської районної ради надійшло 35 звернень. Із них: надійшло поштою – 23, на особистому прийомі 10 та 2 – через органи влади. У структурі звернень, що надійшли до районної ради, загалом домінують заяви. Тематика звернень постійно аналізується, виділяються найбільш гострі питання, які потребують негайного вирішення, узагальнюються проблеми, які стоять перед жителями району, їх вирішення враховується у роботі районної ради. Питома вага звернень припадає на питання аграрної політики і земельних відносин. Резонансним залишається питання щодо звернення громадян Михайлівського району які не можуть реалізувати своє право власності на землю шляхом приватизації земельних ділянок, що були раніше їм надані у користування. На сьогоднішній день склалася ситуація при якій заявники, фактично незаконно позбавляються свого права на приватизацію земельних ділянок, а землі, які вони використовують, незаконно віддають іншим в оренду. Голова районної ради Передерій С.В. та депутати Михайлівської районної ради сьомого скликання вкрай занепокоєні ситуацією, що склалася навколо порушень конституційних прав та законних інтересів жителів Михайлівського району в частині позбавлення їх права користування раніше отриманими земельними ділянками. Як наслідок - на пленарних засіданнях районної ради 08.09.2016, 28.10.2016 були прийняті рішення щодо злочинної діяльності Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області, які призвели до загострення суспільно-політичної ситуації у Михайлівському районі. Прийняті на сесії звернення були направлені до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, народному депутату України Валентирову С.В., Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізької обласної ради, ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області, правоохоронним органам для відповідного реагування згідно чинного законодавства. Читачі газети мали змогу ознайомлюватись з відповідями зазначених органів та з текстами звернень депутатського корпусу на шпальтах районної газети. На цьому робота не припиняється, будемо доводити справу до логічного завершення.
Також турбують громадян питання охорони здоров’я, комунального господарства, соціального захисту, освіти, виховання і навчання дітей, добросусідських відносин. Багато клопотань надійшли голові районної ради щодо надання допомоги у лікуванні. Звернення до керівництва Департаменту охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації з питань надання допомоги у лікуванні мешканців району за бюджетний рахунок дало позитивний результат еквівалентний 100 тис. грн.
Районною радою вживаються заходи щодо належного розгляду та вирішення порушених в зверненнях питань. Особлива увага приділяється зверненням пільгової категорії громадян: дітям війни, одиноким матерям, інвалідам, учасникам війни та бойових дій, членам багатодітних сімей, ветеранам праці, пенсіонерам. Порушень строків розгляду звернень не було. Районна рада постійно працює над усуненням недоліків у розгляді заяв, скарг громадян. Добивається уважного, принципового і ділового підходу до розгляду кожної заяви, вживає заходи для позитивного вирішення питань, адже саме на місцях багато уваги приділяється якості виконання завдань та кінцевим результатам, що дає змогу людям бути впевненими у позитивному вирішенні того чи іншого порушеного ними питання. Про позитивні напрями цієї роботи свідчить те, що значна частина з порушених заявниками питань вирішено позитивно, деякі питання за дорученням голови районної ради було розглянуто з виїздом на місце.
У мешканців Михайлівського району у 2017 році з’явиться можливість звертатися до районної ради «по сучасному» за допомогою електронної форми. Зараз ця сторінка на сайті районної ради у розробці, після її введення людина зможе відправити свій запит, скаргу, пропозицію, звернення, що називається «сидячи на дивані». Відповідно до статті 5 Закону України «Про звернення громадян» письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення). при надсиланні електронного звернення не вимагається.
Відвідувачі сайту будуть мати змогу не тільки надати запит, але й ознайомитись зі всією базою даних з цих питань. Вважаю, саме повна доступність до документів, прозорість у роботі унеможливлять будь-які інсинуації з питань роботи та будуть запорукою підтримки діяльності районної ради.