Аналітична довідка за 2015-й рік

У сучасних умовах до числа найважливіших, пріоритетних напрямків діяльності органів місцевого самоврядування відноситься забезпечення реалізації права кожного громадянина на звернення.
На сьогодні ці права регулюються Законом України від 2 жовтня 1996 року "Про звернення громадян", Постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року "Про затвердження Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації" та Указом Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 "Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та місцевого самоврядування".
З метою реалізації конституційних прав на звернення в Михайлівській районній раді значна увага приділяється особистому прийому громадян. Графік проведення особистого прийому громадян головою ради, заступником голови та керуючим справами виконавчого апарату районної ради затверджено розпорядженням голови ради від 05 січня 2016 року № 2-р «Про проведення особистого прийому громадян у Михайлівській районній раді» для доступу громадян до зазначеної інформації графік розміщено в фойє районної ради, надіслано до селищних, сільських рад району та опубліковано в газеті «Михайлівські новини». Виконання затвердженого графіку особистого прийому громадян керівництвом райради дотримується без порушень. Крім того, в районній раді розроблені та запроваджені конкретні заходи прямого, конструктивного діалогу між владою та громадянами, постійно проводяться зустрічі голови районної ради з мешканцями територіальних громад району. Впродовж 2015 року С.В.Передерій побував майже у всіх населених пунктах району, що дало можливість вирішувати проблемні питання жителів безпосередньо на місці.
З урахуванням колективних звернень з пропозиціями, заявами та скаргами протягом 2015 року до голови районної ради звернулося 24 громадянина. 15 письмових заяв надійшло безпосередньо від заявників, в т. ч. 6 колективних. Окремо зупинюсь на деяких із них.
Резонансним стало колективне звернення від 66 громадян смт Михайлівка щодо позбавлення їх права користування земельними ділянками. Для вирішення питання була проведена позачергова сесія Михайлівської районної ради 12 листопада 2015 року. На сьогодні знайдено вихід, як захистити людей. Робота буде тривала, напружена. Але районна рада та її голова не допустять обезземелення простих людей, які за рахунок землі виживають.
Турбує людей і питання реорганізації комунальних закладів в галузі освіти. До районної ради звернулися батьки вихованців середньої та старшої груп КЗ «Плодородненський НВК І-ІІІ ступенів» занепокоєні закриттям дошкільних груп. Сергій Васильович запевнив батьків, що дві дошкільні групи, які працюють на базі КЗ «Плодородненський НВК І-ІІІ ступенів», будуть і надалі функціонувати. Районною радою та районною державною адміністрацією вирішено питання щодо відкриття на базі КЗ «Плодородненський навчально-виховний комплекс I-III ступенів «Загальноосвітній навчальний заклад – дитячий дошкільний заклад»» третьої дошкільної групи.
Також до голови районної ради звернулися працівники та батьки учнів комунального закладу «Мар’янівський навчально-виховний комплекс I-III ступенів загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад» Михайлівської районної ради Запорізької області з приводу збереження сільської школи. На теперішній час в школі проведено значний обсяг робіт, який краще будь-яких обіцянок, свідчить про перспективи закладу.
Проведено аналіз щодо доступу до публічної інформації. У 2015 році до районної ради надійшло 6 інформаційних запитів від фізичних осіб та благодійного фонду. Питання, які порушувались у запитах стосувались роботи ТОВ «ВО Моліс», надання інформації про кількість депутатів районної ради та інше.
Загалом робота районної ради за звітний період в частині розгляду звернень громадян була спрямована на забезпечення всебічного, якісного і кваліфікованого розгляду порушених громадянами питань. Так, щопонеділка у голови райради С.В.Передерія відбуваються наради на яких розглядаються поточні питання,  пов’язані з розглядом звернень. З метою здійснення аналізу звернень громадян планово проводиться їх моніторинг та узагальнення.
Позитивний досвід роботи організації дієвого діалогу між посадовими особами місцевого самоврядування та окремими громадянами є основним чинником розвитку територій. А якість та оперативність у розгляді звернень є обличчям районної ради. Тому питання, пов’язані з прийомом громадян, робота зі зверненнями, кваліфікований та професійний їх розгляд є одним із найголовніших пріоритетів роботи виконавчого апарату районної ради. До речі, скористатися правом на звернення можна за допомогою електронних засобів зв’язку (електронна пошта Михайлівської районної ради Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.)
Наталія Третяк начальник загального відділу районної ради.