Михайлівська районна рада: звіт за І півріччя 2016 року

Михайлівська районна рада у І півріччі 2016 року здійснювала свою діяльність  відповідно до плану роботи, затвердженого рішенням  третьої (позачергової) сесії районної ради від 24 грудня 2016 року № 4, і була спрямована на покращення соціально-економічного та культурного розвитку району.
Діяльність районної ради будувалася таким чином, щоб найефективніше реалізувати депутатські повноваження, об'єднати всіх народних обранців у прагненні максимально врахувати інтереси жителів району, послідовно і виважено із чітким розумінням прав і обов'язків розв'язувати нагальні проблеми життя територіальних громад району.
Робота постійних комісій, сесійна діяльність підпорядковувались зазначеним цілям. За вказаний період проведено 6 пленарних засідань, на яких розглянуто 86 питань. Проведено 6 засідань президії районної ради, на яких остаточно узгоджувались проекти рішень, що виносились на розгляд депутатів районної ради.
Рішення районної ради, прийняті впродовж зазначеного періоду, спрямовані на вирішення актуальних питань життєдіяльності територіальних громад району, покращення рівня життя його мешканців, раціонального використання спільного майна громад, забезпеченні прав дітей на дошкільну освіту, на отримання учнями якісної базової освіти тощо.
В центрі уваги депутатів знаходились питання, які відносяться до виконання головної функції районної ради, а саме – представлення спільних інтересів територіальних громад, зокрема виконання бюджету, програм соціально-економічного розвитку, земельних відносин тощо.
Окрім цього, депутати  Михайлівського району направили три звернення до Президента України, Голові Верховної ради, Прем’єр-міністру, а саме:
- 12 січня 2016 року  на п’ятій сесії районної ради було прийняте звернення до Верховної ради України щодо неприпустимості внесення змін до Податкового кодексу, а саме:
- в частині скасування спеціального режиму справляння податку на додану вартість для всіх сільськогосподарських виробників;
- в частині переведення агропідприємств з річним доходом від 2 млн. грн із спрощеної системи оподаткування податку на прибуток на загальну систему.
- 12 травня 2016 року на восьмій сесії районної ради прийнято звернення до Верховної Ради України щодо підтримки внесення змін до законів України про звільнення від сплати адміністративного збору за проведення державної реєстрації змін у зв’язку із декомунізацією.
- 26 травня 2016 року на дев’ятій (позачерговій) сесії районної ради прийняте звернення про відшкодування коштів за здійснення перевезення пільгових категорій громадян.
Головою районної ради у межах своїх повноважень прийнято 83 розпорядження.
Систематично здійснюється робота із зверненнями громадян. Впродовж І півріччя 2016 року до районної ради надійшло 13 письмових звернення. Всі звернення розглянуті, контрольні справи знаходяться на зберіганні.
Керівництво, депутати та працівники виконавчого апарату районної ради брали участь у підготовці та проведенні районних заходів, пов’язаних з відзначенням державних свят та інших урочистостей.
За І півріччя 2016 року Грамотами Михайлівської районної ради нагороджено 50 кращих представників трудових колективів.
Діяльність районної ради, її депутатів висвітлювала газета «Михайлівські новини». Зараз оновлюється офіційний веб-сайт районної ради. Все це надає можливість жителям району максимально швидко отримувати інформацію про діяльність районної ради.

Н.М.Третяк,
начальник загального відділу районної ради