Новини

Виклик прийнято

    Стаття Віктора Дудки щодо існування в нинішніх умовах Михайлівської лікарні  – результат його титанічної розумової діяльності. Народжені в голові самого депутата Запорізької обласної ради «безапеляційні» висновки безумовно необхідно прийняти до неухильного виконання, завершивши «ці фейсбуківські баталії». Досить коментарів, скарг, навіть чиїхось думок. Віктор Іванович усе продумав сам, підвів риску під дискусією та прийшов до наступного:

    1. Запорізька обласна рада «стояла і буде стояти на захисті медицини області». Цікаво, тільки чому зараз не стоїть?  Мабуть, взяла перепочинок на період коронавірусу.
    2. Після Уляни Супрун головний експерт з охорони здоров’я на всіх рівнях від столиці до селища – медична сестра.
    3. Реформа охорони здоров’я  і розпаювання КСП – це ідентичні процеси. І.В.Гайдаржі застарів, минулі заслуги до уваги не беруться. «Бери шинель – иди домой». Є безцінний досвід розпаювання майна, вирішення кадрових питань в агрофірмі імені Мічуріна. Не скористатися ним просто не припустимо.
    4. Власником лікарні є Михайлівська районна рада. Саме вона повинна утримувати заклад на гідному рівні. Несвідомі земляки повинні припинити звинувачувати Михайлівську селищну раду у проблемах лікарні.
    5. Передерію С.В. слід взятися за перо, написати фінансовий звіт, звернення до всіх можновладців, запропонувати модернізацію закладів, адже заслужений лікар України І.Гайдаржі через свій поважний вік з цим не справляється як слід. Досить піаритися, голово районної ради!
    Слушні, здавалося б, поради шановного  депутата, до яких треба прислухатися. Але вони мені чомусь нагадали побажання одного із місцевих правозахисників, який зараз знаходиться на лікуванні: «Хоча б раз в житті зробіть щось корисне людям». Я йому, а особливо Віктору Івановичу, безмежно вдячний за своєчасні відверті слова. Дійсно, у власності районної ради «залишилося не так багато об’єктів». Тож не лінуйтеся, направляйте в лікарню кошти, які надходять зараз до ОТГ. Як говорять в Одесі, якщо немає риби, то ви її  все одно жарте -  риба буде.
    Хоча Віктор Іванович по кожній з окреслених тез суворо заборонив продовжувати дискусії, виклавши своє правильне  бачення вирішення питань, я, ризикуючи викликати благородний гнів самого обласного депутата, насмілюся розкрити четверту тезу, від якої залежить майбутнє лікарні.
    У Михайлівському районі КНП «Михайлівська багатопрофільна лікарня» надає медичну допомогу вторинного рівня.
    З 1 квітня поточного року розпочався другий етап медичної реформи: КНП «Михайлівська багатопрофільна лікарня» працює по прямих договорах з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).
    Основними джерелами фінансування  КНП «Михайлівська багатопрофільна лікарня» є:
        -    кошти НСЗУ
        -    кошти, зароблені самим КНП «Михайлівська багатопрофільна лікарня»
        -    кошти субвенцій місцевих бюджетів :
     Михайлівської районної ради (за Пришибську селищну раду)
     Михайлівської селищної ради
     Роздольської сільської ради
     Плодородненської сільської ради
     У загальній кількості населення Михайлівського району частка
        Михайлівської ОТГ – 59,7%
       Роздольської ОТГ – 15,3%
        Плодородненської ОТГ – 12,6%
       Пришибської селищної ради(Михайлівська районна рада)  – 12,4%
        Відповідно такою повинна бути частка кожної ОТГ, районної ради у співфінансуванні КНП «Михайлівська багатопрофільна лікарня». Станом на 07 липня 2020 року на співфінансування КНП «Михайлівська багатопрофільна лікарня» органами місцевого самоврядування направлено:
         -    Михайлівська районна рада (за Пришибську селищну раду) – 1,552 млн. грн.;
         -    Михайлівська ОТГ – 550 тис. грн;
         -    Плодородненська ОТГ – 200 тис. грн.;
         -    Роздольська ОТГ – 107 тис. грн.
     Враховуючи гострий дефіцит коштів, КНП «Михайлівська багатопрофільна лікарня» провела наступні заходи:
         -    скорочено 25 осіб;
         -    з 06 липня скорочується 22 особи;
         -    значна кількість медпрацівників переведена на 0,75 ставки або направлена у неоплачувані відпустки.
     Щоб не допустити наступних скорочень, які фактично приведуть до знищення лікарні, органам місцевого самоврядування району необхідно, за розрахунками фахівців лікарні, протягом 2,3,4 кварталу на співфінансування КНП «Михайлівська багатопрофільна лікарня» направити всього 3 млн. 871 тис. 858 грн.
     У розрізі органів місцевого самоврядування це має такий вигляд:

   2 квартал 3 квартал   4 квартал (тис. грн) 
 Михайлівська ОТГ  947 156,73  819 795,80  870 169,95  2 637 122,48
 Плодородненська ОТГ  200 250,43  173 323,44  183 973,68  557 547,55
 Роздольська ОТГ  243 220,84  210 515,76  223 451,37  677 187,96
 Всього  1 390 628,00  1 203 635,00  1 277 595,00  3 871 858

 У наведеній таблиці Михайлівської районної ради немає, бо вона й так уже перевиконала своє зобов’язання.   
    Згідно діючого законодавства 60% податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) надходить до районного бюджету (його доля в обсязі власних надходжень районного бюджету становить більше 99%). На територіях, які ввійшли до ОТГ, ПДФО сплачується до бюджету об’єднаних громад. Зараз до районного бюджету ПДФО надходить лише з території Пришиба.
    Районна рада пропонувала Михайлівській ОТГ взяти КНП «Михайлівська багатопрофільна лікарня» у власність. Але ОТГ відмовилася, бо, як пояснила, ще не готова.
    ПДФО, який раніше йшов на співфінансування лікарні, зараз отримують ОТГ, користуються послугами КНП, але, на думку В.Дудки, допомагати лікарні не повинні (не наш об’єкт). Повний абсурд і нісенітниця.
Відповідальність за збереження КНП «Михайлівська багатопрофільна лікарня» несуть всі органи місцевого самоврядування, а в першу чергу - Михайлівська селищна рада:
     -    на території ОТГ проживає 59,7% населення району;
     -    за перші п’ять місяців 2020 року 70% (521 особа) всіх пролікованих у лікарні – михайлівчани;
     -    за перші шість місяців 2020 року КНП «Михайлівська багатопрофільна лікарня» до бюджету Михайлівської ОТГ сплатило 945 тис. 892 грн. Поверніть  лікарні хоча б цю суму!
    У лікарні почався процес руйнації. Завтра буде пройдена точка неповернення. Потрібні конкретні дії місцевих громад по виділенню коштів КНП «Михайлівська багатопрофільна лікарня».

С.В.Передерій,
голова Михайлівської районної ради